Gebe Klise Koyu

 

Marmaris’e bağlı Orhaniye beldesinin 11 km güneybatısında yer alan Gebe Kilise Koyu, çakıl plajı ile ünlü bir koydur. Denizi o kadar berraktır ki, çıplak gözle bile içini rahatlıkla görebilirsiniz. Özellikle dalış tutkunlarının sıklıkla ziyaret ettiği bir bölgedir.Mavi Yolculuk teknelerinin ilk duraklarından biri olan bu cennet köşesinde tarihi kalıntılar da vardır. Doğa, deniz ve tarih sevdalıları için mükemmel bir tercihtir. Kara yolu ile ulaşımın mümkün olmadığı Gebekse Koyunda mavi ve yeşil uyum içindedir. Bazı yerlerinde caretta caretta kaplumbağalarını görmeniz mümkündür.

.

Çiftlik Koyu

 

Marmaris Çiftlik beldesinde bulunan Çiftlik Koyu, Hisarönü Körfezine de çok yakındır. Çam ormanları ile kaplı koyun denizi çok güzeldir. Özellikle kumsalının iri kumlarla kaplı olması, çok önemli özelliklerindendir. Berrak ve parıltılı denizi ile teknelerin sıkça mola verdiği bir yerdir. Gün boyu yüzerek ve güneşlenerek vakit geçirebileceğiniz Çiftlik Koyu, sualtı dalış aktivitesiyle de nam salmıştır. Dalış yapmak isteyen birçok turist, dalmak için bu koyu ziyaret etmektedir. Koyda bir adet lüks otel ve birkaç pansiyon vardır. Konaklamalı gezi yapılabilen bir bölgedir. Ayrıca lezzetli yemekleri olan bir restoran da vardır.

Orhaniye Koyu

 

Marmaris’e 30 km mesafede olan Orhaniye Koyu, aslında bir yerleşim birimidir. Muhteşem tabiatı, boydan boya kaplayan çam ormanları ve panoramik manzarasıyla nefes kesen bir güzelliğe sahiptir. Dünyaca ünlü Kızkumu Plajı bu bölgededir. Ayrıca tarihi kalıntıları ve kalesiyle de ünlüdür. Doğa, deniz ve tarihi gezi yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biridir. Konaklama seçeneklerinin de olması nedeniyle, Orhaniye koyunu ziyaret eden gezginler burada en 3-4 gün kalmaktadırlar. Çevresinde birçok koy olması da, Orhaniye koyunu daha popüler kılmaktadır.

Kumlubük Koyu ve Plajı

 

Kumlubük, yine Marmaris’in en özel bölgelerinden biri. Merkeze yaklaşık 25 km. uzaklıkta, Turunç Koyu’na yakın bir noktada bulunuyor. Şirin bir tatil beldesi olan Kumlubük, doğa harikası bir koya ve çok uzun bir sahile sahip. Kumlubük Plajı girişi ücretsiz. Marmaris’ten buraya ister kara yolu ile isterseniz tekne turları ile gelebilirsiniz. Marmaris’e biraz uzak kalıyor ama sakin bir plaj arıyorsanız Kumlubük en iyi tercihlerden biri. Bölgede lüks oteller, restoran ve kafeler mevcut.

Cennet Adası

 

Marmaris koyunda yer alan ve Marmaris Netsel Marina’nın devamındaki ormanlık alandan gidilen Günnücek, Yalancı Boğaz ve Cennet Adası bölgesi, Marmaris’te yaz sıcağında serinlemek isteyenler uğrak noktası konumundadır. Günnücek’te milli park içerisinde gezi ve piknik aktivitesi yapabilir, devamındaki Yalancı Boğaz’ı geçerek Cennet Adası’nda doğa yürüyüşü ve deniz keyfi yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir